Понад 7 тисяч запорізьких педагогів підвищили кваліфікацію для роботи у Новій українській школі

Понад 7 тисяч запорізьких педагогів підвищили кваліфікацію для роботи у Новій українській школі

У рамках упровадження Нової української школи регіональними тренерами на базі опорних закладів освіти в кожному районі та місті Запорізької області були проведені тренінги для вчителів фізичної культури і мистецтва, а також підготовлені асистенти вчителів, які працюють у класах з інклюзивною формою навчання.

Таким чином, в області забезпечено підвищення кваліфікації всіх вчителів, які приступили до навчання учнів за новим державним стандартом початкової освіти, і розпочато роботу з учителями, які працюватимуть у перших класах у 2019 році. Всього підготовлено 358 тренерів-педагогів, підвищили кваліфікацію 7538 педагогічних працівників. Про це повідомили в Департаменті освіти і науки облдержадміністрації.

На підготовку тренерів-педагогів та підвищення кваліфікації педагогічних працівників у 2018 році розподілено кошти в обсязі 1 347, 15 тис. грн. За станом на 10.01.2019 освоєно 531, 003 тис. грн.

На придбання дидактичних матеріалів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту Запорізькій області виділено субвенцію в сумі  38 360,9 тис. грн. За станом на 10.01.2019 з них використано: на придбання дидактичних матеріалів  – 15179, 227 тис. грн. (99% від передбаченої суми); на придбання сучасних меблів – 15321, 589 тис. грн. (100% від запланованої суми); на комп’ютерне та мультимедійне обладнання – 7 611, 263 тис. грн. (99% від передбаченої суми). 

Згідно з даними статистичної звітності, у 509 закладах загальної середньої освіти комунальної форми власності сіли за парти 19,2 тис. першокласників, для яких Департаментом освіти і науки облдержадміністрації забезпечено доставку ігрових наборів LEGO Six Bricks. Разом з цим , в області існує додаткова потреба в цих ігрових наборах у кількості 915 штук.

Також отримано і видано закладам загальної середньої освіти 1364 ігрові набори LEGO Play Box.

У 2018/19 навчальному році в області функціонує 178 закладів загальної середньої освіти з інклюзивною формою навчання, в яких у 454 інклюзивних класах навчається 703 дитини з особливими освітніми потребами, а також 45 закладів дошкільної освіти, де у 58 групах організовано навчання за інклюзивною формою для 138 дітей.

Загальна кількість закладів освіти з інклюзивною формою навчання по області становить 223. Вони забезпечують право на освіту 841 дитини з особливими освітніми потребами.

З метою створення належних умов для навчання дітей з інвалідністю протягом 2016-2018 років здійснювалося матеріально – технічне забезпечення інклюзивної освіти, а саме: оснащено 53 сучасні медіатеки, 17 ресурсних кімнат, навчальні кабінети, в яких навчаються діти з особливими освітніми потребами, обладнано сучасними шкільними меблями (у тому числі ортопедичними), мультимедійною, демонстраційною та комп’ютерною технікою, інформаційними та методичними стендами, дошками. Додатково оснащено кабінети логопедів – дефектологів, психологів, створено кабінети корекції та розвитку, кімнати психологічного розвантаження, облаштовано кабінети лікувальної фізкультури, сенсорні кімнати.

У закладах дошкільної освіти облаштовано сенсорні кімнати, кабінети релаксації, кімнати для індивідуальних занять і відпочинку, для проведення пісочної терапії, ароматерапії, кабінети вчителя-логопеда та вчителя-дефектолога.

За станом на 10.01.2019 із запланованих коштів субвенції на Нову українську школу з державного бюджету місцевим бюджетам профінансовано кошти у повному обсязі, а касові видатки складають 43 900,629 тис. грн., наразі освоєно   99,2% коштів.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Источник / Джерело

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *