У Бердянську та Мелітополі планується відкриття центрів надання допомоги постраждалим від домашнього насильства

У Бердянську та Мелітополі планується відкриття центрів надання допомоги постраждалим від домашнього насильстваУ Бердянську та Мелітополі планується відкриття центрів надання допомоги постраждалим від домашнього насильстваУ Бердянську та Мелітополі планується відкриття центрів надання допомоги постраждалим від домашнього насильстваУ Бердянську та Мелітополі планується відкриття центрів надання допомоги постраждалим від домашнього насильстваPreviousNext

Завантажити зображення

foto-1.jpgfoto-2.jpgfoto-3.jpgfoto-4.jpg

Під керівництвом заступника Міністра Наталії Федорович відбулася скайп-нарада з питання реалізації законодавства у сфері запобігання та протидії домашньому насильству. У нараді взяли участь заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін та фахівці Департаменту соціального захисту населення.

За поданням Запорізької обласної державної адміністрації у 2011 році прийнято Комплексну обласну програму з оздоровлення та відпочинку дітей,  сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми на 2012-2016 роки. У 2017 році ще на п’ять років пролонговано термін її дії.

Як повідомив Едуард Гугнін, щороку на реалізацію заходів Комплексної програми виділяються кошти з обласного бюджету. Так, у 2019 році з обласного бюджету на проведення інформаційно-просвітницьких заходів з подолання домашнього насильства передбачено 23 тис. грн.

На думку фахівців, проблема домашнього насильства і насильства щодо жінок в області стоїть досить гостро, особливо в умовах збройного конфлікту. Значна частина чоловіків після повернення додому із зони АТО зазнає складнощів у працевлаштуванні та соціальній адаптації до звичайного життя, що в рази підвищує загрозу насильства (фізичного, психологічного, економічного, сексуального) з їх боку щодо членів сімей та родичів.

Загалом у Запорізькій області в 2018 році постраждали від домашнього насильства 2886 осіб, з них  2715 жінок.

Із 2006 року в м. Запоріжжя працює  обласний центр соціально-психологічної допомоги, який надає послуги, у тому числі постраждалим від домашнього насильства, та фінансується за рахунок коштів обласного бюджету. Цей заклад працює цілодобово і розрахований на одночасне перебування до 10 осіб. За 2017-2018 роки послуги в цілодобовому стаціонарі отримали близько 100 осіб, з них 66 дітей.

Крім цього, у м. Бердянськ з 2017 року функціонує притулок для жінок, постраждалих від насильства, який надає соціально-психологічну допомогу жінкам з дітьми з цілодобовим тимчасовим перебуванням та фінансується за рахунок коштів міжнародних організацій. За два роки тут допомогу отримали 98 осіб, з них 42 жінки та 56 дітей.

На сьогодні розробляється проект рішення Бердянської міської ради про створення Центру надання допомоги постраждалим від насильства в сім’ї, розрахованого  для одночасного перебування  12 осіб.

Цього року також планується створення кризової установи для жінок, які постраждали від домашнього насильства, у м. Мелітополь. Передбачається, що соціальне замовлення буде виконувати громадська організація, яка забезпечуватиме функціонування закладу на засадах державно-приватного партнерства.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Источник / Джерело

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *