Запорізька область покращила показники у впровадженні реформи децентралізації влади

Запорізька область покращила показники у впровадженні реформи децентралізації влади

Мінрегіоном України внесено зміни до параметрів рейтингу областей щодо формування спроможних громад. Відтепер у рейтингу не враховується кількість створених об’єднаних громад в області, а у показниках чисельності населення та площі враховуються дані не лише ОТГ, а й міст обласного значення. Також на місце регіону у рейтингу впливає кількість районів в області, де не відбуваються процеси об’єднання, а також кількість міст обласного значення, до яких приєдналися сусідні громади. Тож рейтинг відображає спроможність регіону до розвитку територій.

Відповідно до моніторингу процесу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування, який щомісяця проводиться Мінрегіоном, за станом на 10 лютого 2019 року змінилася п’ятірка областей – лідерів з формування спроможних громад. За новими параметрами на перше місце в рейтингу повернулася Житомирщина, друге місце посідає Дніпропетровщина, яка минулого місяця була лише на восьмій позиції. Запорізька область залишається в «зеленій» зоні лідерів децентралізації та посідає у рейтингу ІІІ місце. Замикає п’ятірку Хмельниччина.

За оновленими критеріями моніторингу Запорізька область посідає перші місця за кількома показниками.

Так, аналізуючи результати досліджень реалізації завдань реформи, варто відзначити позитивні (сильні) сторони Запорізької області, насамперед за параметром «Площа спроможних громад» (об’єднані територіальні громади, міста обласного значення) (65,3%) – І місце, «Кількість районів у області, де не утворено ОТГ і відсутні територіальні громади, що не приєдналися до ОТГ чи МОЗ» (0%) – І місце, за показником «Покриття перспективними планами території області» (100%) – І місце, «Кількість територіальних громад, що не об’єдналися та не приєдналися» (35,8%) – ІІ місце.

В Управлінні містобудування та архітектури облдержадміністрації повідомили, що в області триває робота щодо посилення спроможності утворених ОТГ, у тому числі за рахунок збільшення чисельності населення тих ОТГ, у яких кількість населення менше п’яти  тисяч осіб, а це 25 із 52 ОТГ, утворених в області. Одним із можливих шляхів вирішення цього питання є приєднання суміжних громад до ОТГ.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Источник / Джерело

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *